Akademické mistrovství v běhu na lyžích 2022

Po dvou letech se do běžecké stopy vrátili studenti a studentky v rámci Akademického mistrovství ČR v běhu na lyžích. Již tradičně se závod konal v lyžařském areálu v Novém Městě na Moravě, a to v termínu od 17. 1. do 20. 1. 2022. Závod pořádala naše fakulta pod záštitou děkana FSpS PhDr. Jana Cacka, Ph.D.

21. 1. 2022

Akademické mistrovství v běhu na lyžích se uskutečnilo ve Vysočina Aréně, na velmi dobře připravených tratích s umělým a částečně přírodním sněhem. Závod volnou technikou na 5 a 10 km se jel na 2,5 km okruzích, štafetový závod a závod na 10 a 20 km se pak jel na 3 km okruzích. Povětrnostní podmínky první dva závodní dny byly velmi dobré, polojasno, mírný vítr, s teplotou lehce pod nulou. Poslední závodní den sportovci absolvovali za silného větru a sněžení. Celkem se závodu zúčastnilo 45 studujících. Za Masarykovu univerzitu startovali tři sportovci. Nejvíce účastníků měla VŠE, a to 7.

Akademickými mistry pro rok 2022 se stali:

5 km Ž volnou technikou - Kateřina Svobodová VŠCHT

10 km M volnou technikou – Tomáš Kalivoda VOŠ Volyně

Štafety mix (6 km, 3km, 6 km) – Tomáš Lengyel, Tereza Hujerová, Jean Grasset TULI

10 km Ž klasicky – Anna Strouhalová MU, 20 km M klasicky – Tomáš Kalivoda VOŠ Volyně.

Gratulujeme!