23. 5. Studijní pobyty Erasmus+ jaro 2023, 2. kolo 2. kolo výběrového řízení na Erasmus+ zahraniční mobility spuštěno.
6. 5. Psychomotorika v praxi Zápočty studentů a studentek magisterského programu Učitelství TV dostaly nový rozměr.
5. 5. Den zdraví na ZŠ Horníkova Studující programu Regenerace a výživa ve sportu připravili pro děti na ZŠ praktický workshop.
5. 5. Regionální hry speciální olympiády Upořádali studenti a studentky studijního programu Management sportu.
4. 5. Bezpečnostní workshop pro Gymnázium Ludvíka Daňka Připravili studující programu Aplikovaná sportovní edukace bezpečnostních složek
22. 4. Rodiče a sport dětí Vliv rodičů na motivaci k pravidelnému pohybu je zcela zásadní a nezastupitelný.
15. 4. Proč by měla být zelenina víc cool? Za den bychom měli sníst alespoň 600 gramů zeleniny a ovoce. Co si pod tímto množstvím představit?
14. 4. Vypěstujte si hrášek jako Mendel Vyzvedněte si osivo na Oddělení vnějších vztahů FSpS a pěstujte!
8. 4. Pohybová aktivita onkologických pacientů Pravidelná fyzická aktivita může hrát klíčovou roli v nefarmakologické péči o přeživší pacienty i jako prevence samotného vzniku onemocnění.
7. 4. Návštěva ze ZŠ Šlapanice Spolupráce našich studentů a studentek Učitelství tělesné výchovy s žáky a žačkami 7. D ze ZŠ Šlapanice.
1. 4. Recept na nápoj, který potlačuje lenost Tým našich vědců objevil ve sportovních laboratořích zázračný recept na oslov zázračný nápoj.
26. 3. Koncepce rozvoje univerzitního sportu na MU (2021–2025) Koncepce stanovuje vize a specifické cíle, na jejichž základě jsou definovány tři prioritní oblasti – vlastní sportovní infrastruktura, sport studentů a sport zaměstnanců.
25. 3. Paralympiáda v Pekingu pohledem naší fyzioterapeutky Zuzana Kršáková, fyzioterapeutka slovenských parahokejistů
25. 3. Výzkum menstruačního cyklu u sportujících a nesportujících žen Pro výzkum menstruačního cyklu hledáme ženy (jak sportující, tak nesportující) mezi 18 a 35 lety.
17. 3. Sportovec jako odborník na výživu? Výzkum mezi sportovci prokázal, že úroveň znalostí sportovní výživy je podprůměrná. Co hraje roli?
11. 3. Sebehodnocení, egoismus, flow. Jsou na tom lépe sportovci v individuálních nebo kolektivních sportech? Sporty jako fotbal, basketbal či hokej jsou mnohem více zatížené na vytváření ega, než je tomu například v atletice či horolezectví.