Studenti a vyučující vyjeli na týden do Sevilly

Od 30. 5. 2024 do 4. 6. 2024 proběhl ve španělské Seville v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ „Outdoor Adventure Education through Physical Education“ LTT meeting (learning, teaching and training meeting). Setkání se účastnily akademičky Alena Skotáková a Pavlína Vaculíková, která plnohodnotně zastoupila Sylvu Hřebíčkovou, a čtyři studenti Mgr. programu UTV Emma Benýšková, Anežka Nárovcová, Hana Lehnertová a Matouš Jurča.

10. 6. 2024 Alena Skotáková Pavlína Vaculíková

Čtyři různými aktivitami nabité dny, kdy jsme v podstatě od rána do pozdních nočních hodin rozvíjeli své sociálně emocionální dovednosti pomocí outdoorových aktivit, hodnotili, diskutovali, vymýšleli, spolupracovali, a to vše v tropických teplotách nad 40°C, byly nezapomenutelné...

Naši studenti zvládli spoustu úkolů – připravili si úvodní seznamovací aktivity, společně jsme vařili v přírodě, učili se dávat zpětnou vazbu a myslet na to, že pohybem a pobytem v přírodě rozvíjíme nejen pohybové schopnosti, ale i spolupráci, komunikaci, vztahy, empatii, učíme se řešit problémy, a hlavně se u všeho skvěle bavit.

Všichni jsme se shodli na tom, že nejužitečnější na celé akci byla možnost poznat studenty a učitele z různých koutů Evropy. Mohli jsme porovnat naše školské systémy, přístupy na jiných vysokých školách a navázali jsme nová přátelství, která můžeme rozvíjet např. Erasmus pobyty jak učitelskými, tak studentskými.

Vše, co jsme se naučili, veškerou inspiraci, kterou jsme načerpali, budou učitelé rozvíjet ve svých hodinách a studenti zase ve svých budoucích vysněných profesích. Má smysl vyjíždět do jiných zemí, poznávat odlišné kultury a stávat se tak více respektujícími a zkušenějšími.

Se studenty byla neskutečná legrace. Nechaly jsme se vést a bylo to báječné!

Alena Skotáková a Pavlína Vaculíková