Studenti i vyučující vyjeli do Litvy na týdenní výuku

Již čtvrtým rokem Fakulta sportovních studií nabízí svým studentům krátkodobý mezinárodní intenzivní kurz BIP (Blended Intensive Programme) organizovaný 6 evropskými univerzitami zaměřený na oblast pohybové aktivity a zdravého životního stylu. Kursu se zúčastnilo celkem 44 studentů, z toho deset z Masarykovy univerzity.

29. 4. 2024 Michal Kumstát

Bez popisku

Kurs nabízí inovativní prvky výuky a kombinuje virtuální (online) a týdenní kontaktní výuku (Intensive week). Mezi studenty FSpS MU je o tento typ krátkodobé smíšené mobility velký zájem.

V loňském roce jsme intensive week pořádali na FSpS. Letošní kurs s názvem „Behaviour Change Innovations for People with Chronic Diseases“ měl svou kontaktní část 8.–12. 4. 2024 v Kaunasu v Litvě na půdě Lithuanian Sports University. Mezi partnerské instituce kromě Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a Litevské sportovní univerzity patří ještě Inholland University of Applied Sciences (NED), Western Norway University of Applied Sciences (NOR), Polytechnic Institute Of Santarém (POR) a University of Málaga (SPA).

Všechny participující univerzity zajištují prostřednictvím svých akademiků část odborného programu kursu a BIP je skvělou příležitostí udržovat vzájemné kontakty. Za FSpS MU je v kursu od jeho vzniku zapojený doc. Michal Kumstát proděkan pro internacionalizaci: „Letošní BIP byl pro mě opět příležitostí, jak týden v zahraničí opravdu smysluplně využít. Jako proděkan jsem s partnerskými univerzitami na místě dohodnul konkrétní spolupráci pro příští roky, jako vyučující jsem přednášel a diskutoval se studenty na téma „Nutrition and physical activity - what are the synergies?“ a jako „student“ jsem se cítil během celého programu, který jsem absolvoval společně se studenty a který byl nesmírně obohacující, protože vedle odborného obsahu bylo cenné vnímat rozdíly ve výukových metodách a inovacích, které kolegové ze zahraničních univerzit ve své výuce zařazovali“.

V příštím roce bude kontaktní část kursu organizovat portugalská univerzita Polytechnic Institute Of Santarém.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info