Den zdraví aneb Jaro plné prevence

V sobotu 27. 4. studenti oborů Regenerace a výživa ve sportu a Fyzioterapie spolu s odbornicemi z naší fakulty uspořádali pro širokou veřejnost akci Den zdraví aneb Jaro plné prevence. Cílem bylo představit komplexní možnosti prevence a zdravého životního stylu široké veřejnosti. Navázali jsme tak na akci Den pro zdraví z minulého roku.

13. 5. 2024 Pavlína Bazalová

Bohatý program nabídl řadu přednášek zaměřených na zdravou výživu, kvalitu spánku, doporučení pro pohybovou aktivitu i představení preventivních programů pro všechny věkové skupiny. Návštěvníci měli možnost prakticky si vyzkoušet širokou škálu pohybových aktivit od cvičení pro předškolní a školní děti, přes kondiční trénink a lekci jógy pro všechny věkové kategorie, až po specifická cvičení do kanceláře nebo pro prevenci pádů a cvičení pro seniory. Kromě pohybových aktivit bylo pro zájemce připraveno měření složení těla na přístrojích InBody a na něj navazující možnost konzultace k jídelníčkům i pohybovým režimům. Nechyběla ani otevřená ambulance fyzioterapie, kde odborníci i studenti prováděli vyšetření nohou včetně vyšetření na podoskopu. Mezi cvičením a přednáškami mohli také návštěvníci zavítat do fakultní posilovny a zacvičit si pod dohledem studentů, kteří radili se správnou technikou a provedením cviků.

Akce umožnila návštěvníkům získat vhled do komplexního přístupu ke zdraví zahrnujícího výživu, pohybovou aktivitu, kvalitní spánek ale i jiné formy prevence. Počet návštěvníků a fronty před ambulancemi nám ukázali, že zájem o tuto problematiku v populaci narůstá a lidé se chtějí dozvědět více o zdravém životním stylu. Studenti společně s odborníky z fakulty předvedli, jak lze teoretické poznatky i praktické dovednosti z jejich studia aplikovat v praxi. Veřejnost tak měla jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku toho, co se u nás na fakultě sportovních studií děje.

Všem organizátorům a účastníkům tímto děkujeme a těšíme se na další ročník Dne zdraví!