Blended Intensive Programme pro náš managementu sportu

Podařilo se nám navázat další mezinárodní spolupráci a zapojit se do Blended Intesive Programme (BIP) také v oblasti managementu sportu. Předmět bude v nabídce pro studenty tohoto oboru od podzimního semestru 2025. Vybraní studenti a studentky získají stipendium na týdenní výjezd na prestižní JAMK University of Applied Sciences ve Finsku.

27. 12. 2023

Výprava do Litvy, která měla za cíl navázání mezinárodní spolupráce a zapojení naší fakulty do probíhajícího BIP v oblasti managementu sportu, dopadla úspěšně! V tomto programu jsou v současnosti zapojené univerzity z USA, Finska a Litvy. V roce 2025 se tento BIP rozšíří o Masarykovu univerzitu a vybrané studenty z univerzity v JAR.

Studenti oboru Management sportu na FSpS si budou moci tento mezinárodní online předmět registrovat od podzimního semestru 2025. Jeho součástí je také týdenní studijní výjezd na JAMK University of Applied Sciences ve Finsku, na který v rámci studia tohoto předmětu získají stipendium od Masarykovy univerzity.

Doktorští studenti FSpS MUNI se při návštěvě litevského města Kaunas ve dnech 27.–29.11.2023 podívali „pod pokličku“ aktuálně probíhajícího Intesive Week v rámci tohoto BIP na Lithuanian Sports University, která je hostující univerzitou v roce 2023. Kromě jednání s představiteli fakult ze zapojených univerzit se účastnili programu pro studenty i dalších doprovodných aktivit. Jejich součástí byla také návštěva basketbalového utkání národní ligy. I přesto, že domácí tým Kaunasu (BC Žalgiris) podlehl BC Neptunas z Klaipedy 76:88, atmosféra zápasu byla ohromující.

Doufáme, že získání dalšího BIP pro naši fakultu umožní studentům oboru Management sportu získat cenné mezinárodní zkušenosti a nové kontakty na zahraničních univerzitách.

Za tým doktorských studentů

PhDr. Tereza Možná