Brněnské dny bez úrazu

Tématem letošních Dnů bez úrazu, které se uskutečnily od 19. do 24. května, byly pády. Výukové programy pro město Brno vytvořila organizace In Motion Academy ve spolupráci se spolkem Jsemsen. Odbornou garanci nad projektem převzala Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity. Za FSpS patří velké poděkování dr. Lence Svobodové, která se pohybové aktivitě seniorů dlouhodobě věnuje. 

25. 5. 2022

Bez popisku

„Pády jsou jednou z nejčastějších příčin úrazů. Proto jsme se rozhodli vytvořit dva výukové programy postavené na myšlence využití techniky parkouru k prevenci pádů. První program je určen pro děti a mládež, druhý pro seniory. Důležitou roli hrají v kampani nově vytvořené edukační materiály – brožury a videa –, které budou trvale zveřejněny na webu zdravi.brno.cz. Tištěné brožurky budou k rozebrání na Family a Senior Pointech, Brňané je najdou také v informačních centrech TIC Brno nebo na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík

Edukační materiály ke stažení zdarma

V edukačních materiálech Parkour pro děti a mládež – Příručka praktických dovednostíParkour pro seniory – Příručka praktických dovedností se dozvíte, jak budovat svou zdatnost, obratnost a orientaci v prostoru tak, aby byl náš každodenní pohyb bezpečnější, abychom byli schopni aktivně předcházet případným pádům a zraněním. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info