Brno bude znovu centrem Evropských her handicapované mládeže

Emil Open – Evropské hry handicapované mládeže jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Počtem účastníků, mezinárodním pojetím a rozsahem sportovních aktivit, doprovodného a kulturního programu, představují ojedinělou akci evropského formátu. Letošní ročník proběhne od 21. do 25. června 2023 na různých místech po celém Brně.

5. 6. 2023

Akce je zaměřena na mladé, dosud nesportující či začínající amatérské sportovce, se všemi druhy zdravotního postižení ve věku 10–26 let. Právě jim umožňujeme zažít atmosféru skutečných mezinárodních závodů se vší vážností, která k takové události patří, a zároveň je tak motivujeme k aktivnímu sportování.

Sportovní část akce probíhá pod odbornou garancí Fakulty sportovních studií MU a klání probíhá v sedmi sportech: atletika, plavání, bocce, lukostřelba, cyklistika a samozřejmě stolní tenis a boccia, které mají své místo právě v prostorách Fakulty.

Akce je každoročně pod záštitou děkana Fakulty sportovních studií, přičemž nechybí ani záštita rektora Masarykovy univerzity. Řada sportovních ředitelů jsou pedagogové z Fakulty sportovních studií MU, přičemž i řada absolventů, a také současných studentů, je zapojena do organizačního týmu her:

Akademičí a neakademičtí zaměstnanci fakulty:

prof. Hana Válková – sportovní ředitelka her
Alena Skotáková – ředitelka bocce
Pavel Vacenovský – ředitel stolního tenisu
Timofei Tonkikh – koordinátor dopravy

Studenti:

Petr Kolaja – ředitel cyklistiky
Kristýna Beránková – manažerka sportoviště (tělocvičny a hala FSpS MU)
Martin Řehola – manažer sportoviště (bazén Kraví hora)

Absolventi:

Michal Jilka – sociální sítě