Od září 2024 budeme učit FIT Cirk

16. dubna proběhly na Fakultě sportovních studií MU v Brně pilotní lekce v rámci uvedení EUROPEAN CORE CURRICULUM FOR YOUTH AND SOCIAL CIRCUS PEDAGOGY do praxe v České republice.

17. 4. 2024 Dagmar Heiland Trávníková

Lektoři Katka Klusáková (Cirqueon), Jovan M. Jovanovski (Cirkus LeGrando) a Dáša Heiland Trávníková (FSpS MU) studentům v rámci předmětů Didaktika gymnastiky a Psychomotorika představili alternativní možnosti využití cirkusových disciplín. Od září 2024 bude dále všem studujícím MUNI zpřístupněn nový předmět Fit CIRK, s podtitulem Development of Pfysical Literacy and Mental Fitness, který na tyto úvodní lekce naváže dalšími pathways z kurikula. Předmět bude vyučován v angličtině v rámci výuky povinné tělesné výchovy Centra univerzitního sportu.