Den zdraví na ZŠ Horníkova

V rámci praxe si studující programu Regenerace a výživa ve sportu, kteří jsou nyní v posledním ročníku, připravili pro děti na brněnské ZŠ Horníkova praktický workshop.

5. 5. 2022 Marie Šimonová

Studenti a studentky v posledním ročníku prezenční i kombinované formy měli připraveno několik sportovišť, která v průběhu semestru konzultovali, doplňovali a zlepšovali. Výsledný program si na vlastní kůži ve čtvrtek 5. května 2022 vyzkoušelo téměř 100 žáků 8. a 9. tříd. Tématem byla např. výživa a regenerace, dezinformace na internetu, influenceři, základy zdravé výživy, zdravý talíř, technika správného sedu, cviky na protažení krční a bederní páteře, měření složení těla a testování fyzické zdatnosti.

Akce proběhla ve spolupráci FSpS se ZŠ Horníkova a ředitelem Mgr. Romanem Burdou.