EVROPSKÝ DEN PSYCHOMOTORIKY s lektory z FSpS a PdF MU

21. 9. 2018

Se zahájením akademického roku 2018/2019 proběhly ve venkovním areálu Pedagogické fakulty MU již tradiční oslavy Evropského dne psychomotoriky, který dle Evropského fóra psychomotoriky připadá právě na 19. září. Lektoři z Fakulty sportovních studií MU (Dagmar Heiland Trávníková) a Pedagogické fakulty MU (Daniela Jonášová, Jaroslav Vrbas a Hana Šeráková) připravili pro pozvané žáky a studenty mateřských, základních a středních škol opět pestrý pohybový program psychomotorických her. Účastníci si tak mohli vyzkoušet např. hry s padákem, víčky od PET lahví, barevnými papíry či základy žonglování s míčky. Akce se setkala s velkým ohlasem u přítomných dětí i jejich pedagogů. Psychomotorické cvičení a hry jsou zaměřeny na rozvoj pohybových, psychických i sociálních dovedností a jejich místo v rámci pohybových aktivit je nezastupitelné. Lektoři z FSpS proto také mj. nabízejí semináře a školení pro učitele, vychovatele a další pedagogické pracovníky, např. formou celoživotního vzdělávání.

Na celkové propag​aci akce se již tradičně podílela Česká asociace Sport pro všechny se subkomisí psychomotoriky.

Rok 2018 je pro českou psychomotoriku obzvláště významný. V březnu 2018 uspořádali výše zmínění brněnští zástupci úspěšnou mezinárodní Studentskou akademii – WE LIKE TO MOVE IT!, a následně založili Českou asociaci psychomotoriky, jejíž cílem je rozšiřovat povědomí o této pohybové aktivitě mezi odbornou i laickou veřejností, podílet se na českých a zahraničních projektech či spolupracovat s Českou asociací Sport pro všechny a Evropským fórem psychomotoriky.