FSpS se přidala k organizátorům úspěšné akce Festival vědy 2023!

O tom, že „věda není žádná nuda“ každoročně přesvědčí tisíce návštěvníků vyhlášená akce Festival vědy v Brně. Poprvé se k organizátorům přidala také naše fakulta. Název akce se navíc rozšířil, a tak letošní ročník nesl název Festival vědy a techniky 2023.

15. 9. 2023 Tereza Možná

Od pátku 8. září do neděle 10. září 2023 bylo v areálu brněnského výstaviště připraveno každý den 9 hodin bohatého programu, který vtáhl do atraktivního světa vědy, techniky i historie přes 10 tisíc návštěvníků. Letošní akci zajišťovalo zhruba 150 organizátorů, z nichž hlavním byla Hvězdárna a planetárium Brno. Díky podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Technologického Parku Brno a Veletrhů Brno mohl být pro všechny návštěvníky vstup zcela zdarma.

Veletrh vědy letos představil rekordní počet expozic. Některé stánky připomínaly vědecké laboratoře, jiné předvedly chemickou show i speciální exponáty. V letošním roce se zapojilo rekordních 9 fakult MUNI, nechyběl ani Recetox nebo CEITEC MU.

Expozice FSpS měla pro návštěvníky připravený lákavý program, kde si na své přišel zkrátka každý. Hlavním mottem našeho stanoviště bylo ukázat návštěvníkům všech věkových kategorií, že i pohyb může být věda. Vše se v letošním ročníku točilo kolem propriocepce a doprovodný program v podobě nejrůznějších balančních pomůcek, propriocepčních překážkových drah a nářadí na rozvoj rovnováhy ocenily zejména děti. Program byl tak lákavý, že ani kosmonaut z Brněnské hvězdárny neodolal a vyzkoušel. 😊

Závěrem moc děkujeme všem studentům a dobrovolníkům za jejich neuvěřitelné nasazení a vzornou reprezentaci naší fakulty po celou dobu konání Festivalu vědy.

Za tým organizátorů
PhDr. Tereza Možná