Konference Bezpečnostní a ozbrojené složky ČR

Konference Bezpečnostní a ozbrojené složky ČR

24. 1. 2020

Dne 17. 1. 2020 se uskutečnila na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně  konference s názvem „Bezpečnostní a ozbrojené složky České republiky“, které se zúčastnili zástupci z Policie České republiky, Vojenské policie Armády České republiky, Vězeňské služby České republiky, Celní správy České republiky a Armády České republiky.

Cílem setkání bylo sdílení znalostí o výcviku a vzdělávání. Dále vytvoření komunikačních toků pro šíření poznatků mající možnost implementovat aktuální trendy do výcviku zmíněných složek. Bylo realizováno 10 prezentací, které pojednávaly o vzdělávacích činnostech a postupech zúčastněných složek. Po teoretickém bloku následoval praktický seminář, zaměřen na stabilizační cvičení pro střeleckou přípravu. Poté následovalo pohybové cvičení pro úderovou techniku.

Na závěr konference proběhlo celkové zhodnocení, ve kterém se všichni účastníci shodli, že tento typ sdílení znalostí byl pro všechny nejen přínosný, ale zároveň i potřebný z důvodu zachování aktuálnosti výcviku bezpečnostních a ozbrojených složek a propojení teorie s praxí.