Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

7. 8. 2018

Ve dnech 2.-4. srpna hostil Univerzitní kampus Bohunice, Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity, nejdelší cyklistický maraton v Česku. V těchto dnech byl na fakultě základní tábor i průjezdní bod, kterým projížděli zdraví a handicapovaní cyklisti ve třech etapách okolo Moravy. V prostorách kampusu Brno-Bohunice měli možnost na chvíli spočinout, osprchovat se, najíst a prospat před další cyklistickou etapou. Mohli zde také potkat své kamarády, rodinu a „soupeře“ z ostatních týmů. Součástí byla i prezentace např. Jihomoravského kraje, ParaCENTRUM Fénix, z.s. anebo Fakulty sportovních studií, která představila projekt IVČA – pohyb do naší školy, jehož cílem je integrace dětí s handicapem do pohybových  volnočasových aktivit.

Metrostav Handy Cyklo Maraton startoval již pošesté a letos doznal obměny trasy. Akci pořádá Cesta za snem,  z.s., trvá od 31. 7.-4. 8. a startuje i končí v Praze. Tato benefiční jízda je dlouhá 2222 km, trvá  non-stop čtyři dny a noci s časovým limitem 111 hodin. Cyklistické týmy objedou formou štafetově celkem 6 etap, 3 v Čechách a 3 na Moravě. V pražském i brněnském táboře jsou součástí i časové noční prémie a v Praze pak vrchařská prémie.

Myšlenkou akce je poukázat na to, že cyklistika je otevřena pro všechny sportovce, s handicapem i bez něho, a týmy sportovců mohou společnými silami hodně dokázat. Cílem je pak přenést tuto myšlenku do reálného života a integrovat postižené sportovce mezi ty zdravé.