MUNI SPORT na konferenci Zdravotní tělesná výchova 2023

Pedagožky a lektorky z Katedry tělesné výchovy a společenských věd, Fakulty sportovních studií MU, se v pátek 22. 9. 2023 zúčastnily konference Zdravotní tělesná výchova 2023 na FTVS v Praze. Letos proběhl již 3. ročník.

27. 9. 2023

Akci pořádala APA Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Ústředním tématem konference byly nové trendy a poznatky z oblasti pohybu a cvičení v kontextu zdraví. V programu bylo nespočet zajímavých teoretických i praktických příspěvků zajímavých osobností, např. prof. Pavla Koláře.

Fakultu reprezentovala Alena Skotáková a Tereza Možná svými teoretickými příspěvky z oblasti zdravotní tělesné výchovy. Alena Pokorná a Alena Kostelníková z Centra univerzitního sportu přispěly praktickými ukázkami lekcí pro seniory.
Celá konference byla vedena v příjemném přátelském duchu, na půdě FTVS bylo možné sdílet poznatky z praxe nejen s pedagogy VŠ, ale také ze ZŠ a SŠ.