Na Noci vědců se vzdělávalo i sportovalo

V pátek 6. října jsme v rámci celoevropské akce nabídli veřejnosti program na pěti stanovištích.

10. 10. 2023

S návštěvníky jsme si povídali o lidech ve vesmíru a odpovídali na otázky co se děje s lidským tělem ve vesmíru, jaké výrobky z kosmického výzkumu běžně používáme, jak se žije na mezinárodní stanici ISS či jak se vlastně stát astronautem, na dalším stanovišti měli možnost nahlédnout pod lidskou kůži a zjistit, co všechno se skrývá v našem těle, nebo se s našimi odborníky bavit o duální kariéře sportovců a o tom, co dělají známí sportovci poté, co skončí se sportovní kariérou. V tělocvičnách byl připraven i pohybový program zaměřený na rovnováhu a koordinaci pohybu a stanoviště Cesta tmou, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet parkourovou trať, kde překážkami nebyly jen objekty, ale i vlastní tělo. Vyzkoušeli si pohyb přes překážky bez použití rukou, jedné nohy a nakonec úplně poslepu.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří na naši fakultu zavítali, a také všem organizátorům z řad studentů a zaměstnanců fakulty. Těšíme se na příští ročník!