Naši akademici navštívili univerzitu v Magdeburgu

Minulý týden se členové fakulty zúčastnili pracovní návštěvy v německém Magdeburgu na Univerzitě Otto von Guericke. S touto univerzitou totiž spolupracuje fakulta a v minulosti její předchůdce Ústav tělesné kultury při Pdf MU již 50 let.

13. 6. 2023 Alena Skotáková

Takto dlouhodobé přátelství je třeba náležitě oslavit, a proto se dva členové vedení (proděkanka Zuzana Sajdlová a proděkan Michal Kumstát), bývalá proděkanka Jitka Kopřivová, Alena Skotáková a dva studenti doktorského studia (Pavlína Bazalová a Zdeněk Morávek) vydali do Magdeburgu zavzpomínat na minulost a otevřít dveře nové spolupráci do dalších let.

Kolegové z univerzity nás provedli jak po historickém centru města, tak po celé univerzitě. Nahlédli jsme do laboratoří, které má k dispozici Department of Sport Science, včetně relativně nové oblasti – zkoumání virtuální reality ve sportu. Ochutnali jsme i typický pokrm studentů v této oblasti – smažený sýr s těstovinami.

Na poli univerzity potom obě strany prezentovaly dochované materiály související se spoluprací v minulých 50 letech a momentální směřování FSpS MU. Za naši fakultu jsme také mohli připomenout naše bývalé kolegy, kteří se podíleli na spolupráci jak na poli výukovém, tak později i na poli vědeckém – Dagmar Šimberová, Jitka Kopřivová, Josef Pavlík, Miloš Lukášek, Michal Charvát. Studenti měli možnost prezentovat své doktorské výzkumné aktivity a poslechnout si prezentace kolegů z Magdeburgu.

Večer jsme potom u společného grilování probírali možnosti další spolupráce v oblasti výměnných pobytů studentů nebo zaměstnanců a také o spolupráci ve vědě.

Věříme že se spolupráce prohloubí a že budeme mít možnost sejít se třeba za 50 let na další oslavě.