Nejdřív závody, pak státnice. Atlet má konec semestru nabitý

26. 6. 2018

Bez popisku

České akademické hry, zakončení studia a příprava na mistrovství Evropy. Takový je Tučkův program dnešních dní. „Snad státnice nějak zvládnu,“ doufá atlet, který už má podanou přihlášku na navazující magisterské studium.

Jako malý si běžec Martin Tuček nechával vždycky od táty nakreslit startovní čáru a nutil ho při každé procházce startovat takový soukromý závod. Teď zažívá s běháním asi nejhezčí chvíle svého života. Na začátku června se na trati 400 metrů překážek nominoval na srpnové mistrovství Evropy svým nejlepším výkonem v kariéře a na Českých akademických hrách v Brně aktuálně skončil druhý, když za svým novým osobním rekordem jen těsně zaostal.

Tuček se akademických her, které hostila celý tento týden Masarykova univerzita, nikdy dřív nezúčastnil ve svojí disciplíně. Vzal si vždycky jenom tréninkově kratší tratě na 100 a 200 metrů.

„Akademičky jsem na svojí čtyřstovce překážek vždycky vynechával, protože můj trenér je nemá moc rád, neschází se na nich tak dobrá konkurence. Letos jsme se ale mezi sebou domluvili, přihlásili jsme se hned čtyři ze současné nejlepší šestky republiky, takže se z toho najednou stal top závod,“ měl radost Tuček, kterého potěšil i konečný výsledek.

Ve finálovém závodu doběhl v úterý druhý v čase 50.47, takže za svým osobním rekordem, který si vytvořil teprve před pár týdny, zaostal jen o pět setin vteřiny.

Článek v brněnské deníku Rovnost

Foto: Lenka Kožuchová, Šimon Karger

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info