Obezita u dětí

Každé 4. dítě v České republice má nadváhu a každé 7. dítě je obézní, to  je celkem 154 000 dětí ve věku do 16 let. Česká republika se tak řadí v počtu obézních na přední místa v Evropě.

9. 11. 2020

Bez popisku

Dle dr. Kateřiny Kapounkové z Katedry podpory zdraví Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity je třeba 90 minut pohybových aktivit denně, aby si dítě udrželo základní zdatnost. Momentálně však nemají děti dostatek pohybu. Základní školy jsou uzavřeny, probíhá online výuka, pohybové kroužky nemohou děti navštěvovat z důvodu koronakrize. Proto je důležité, aby rodiče dbali na dostatečný pohyb svých dětí. Důležité jsou procházky v přírodě a cílené pohybové aktivity. 

Jaký má dopad nedostatek pohybu na váhu dětí je zřejmý z výše uvedených čísel. Vědci na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity zkoumají naopak vliv konkrétního druhu pohybu  a jeho vhodnost u dětí s nadváhou a obezitou. Spustili projekt s názvem Vliv silového tréninku na redukci dětské nadváhy a obezity, jehož cílem je posoudit vliv navrženého silového tréninku na tělesnou stavbu dětí a jeho vhodnost jako redukčního nástroje dětské nadváhy a obezity.

(Zdroj: Hlavní zpravodajská relace České televize ze dne 7. 11. 2020 a Projekt FSpS).

 

Reportáž ČT Obezita u dětí Projekt FSpS PPOhyb pro celou rodinu

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info