Odborníci z FSpS přednášeli na Brněnských dnech pro zdraví

1. 10. 2018

Ve dnech 21.-30. 9. 2018 se konal pod záštitou Statutárního města Brna již 24. ročník akce Brněnské dny pro zdraví. V tomto období jsou pro brněnskou veřejnost připraveny sportovní a vzdělávací aktivity týkající se tělesného i duševního zdraví. Každoročně je připravena pestrá nabídka akcí, kde si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak i starší generace.

Fakulta sportovních studií, Centrum diagnostiky pohybu, se letos také připojila k propagaci zdravého životního stylu. 26. září se zúčastnila spolu s Centrem pro výzkum toxických látek v prostředí - RECETOX, ústavem Přírodověcké fakulty,  programu Zaostřeno na zdraví  v Knihovně Jiřího Mahena. Odborníci Recetoxu přednášeli na téma Projíst se ke zdraví. Přednáška přiblížila svět mikroorganismů a jejich vlivu na zdraví. Byla doplněna ochutnávkou kvašených potravin. Odborníci z FSpS uvedli přednášku s názvem Projít se ke zdraví, kdy se zabývali motorikou člověka - testováním motorických schopností u mládeže, pohybovou aktivitou seniorů a lateralitou (přednostním užíváním párového orgánu) jakožto dílčí částí vývoje motoriky. Na stánku měřili zájemcům pracovníci sportovní fakulty sílu stisku ruky, prováděli analýzu chůze a následně poskytovali základní informace o zatížení jejich chodidel. O měření byl velký zájem, a proto byl stánek vytížen až do 17:00, kdy byl oficiální konec celé akce.

Fakulta sportovních studií dlouhodobě podporuje akce pro veřejnost zaměřené na sport, zdraví a propaguje všechny atributy zdravého způsobu života jako nutné součásti moderního životního stylu.