Odborníci z FSpS přednášeli na Brněnských dnech pro zdraví

1. 10. 2018

Ve dnech 21.-30. 9. 2018 se konal pod záštitou Statutárního města Brna již 24. ročník akce Brněnské dny pro zdraví. V tomto období jsou pro brněnskou veřejnost připraveny sportovní a vzdělávací aktivity týkající se tělesného i duševního zdraví. Každoročně je připravena pestrá nabídka akcí, kde si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak i starší generace.

Fakulta sportovních studií, Centrum diagnostiky pohybu, se letos také připojila k propagaci zdravého životního stylu. 26. září se zúčastnila spolu s Centrem pro výzkum toxických látek v prostředí - RECETOX, ústavem Přírodověcké fakulty,  programu Zaostřeno na zdraví  v Knihovně Jiřího Mahena. Odborníci Recetoxu přednášeli na téma Projíst se ke zdraví. Přednáška přiblížila svět mikroorganismů a jejich vlivu na zdraví. Byla doplněna ochutnávkou kvašených potravin. Odborníci z FSpS uvedli přednášku s názvem Projít se ke zdraví, kdy se zabývali motorikou člověka - testováním motorických schopností u mládeže, pohybovou aktivitou seniorů a lateralitou (přednostním užíváním párového orgánu) jakožto dílčí částí vývoje motoriky. Na stánku měřili zájemcům pracovníci sportovní fakulty sílu stisku ruky, prováděli analýzu chůze a následně poskytovali základní informace o zatížení jejich chodidel. O měření byl velký zájem, a proto byl stánek vytížen až do 17:00, kdy byl oficiální konec celé akce.

Fakulta sportovních studií dlouhodobě podporuje akce pro veřejnost zaměřené na sport, zdraví a propaguje všechny atributy zdravého způsobu života jako nutné součásti moderního životního stylu. 

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info