Onkologičtí pacienti MOÚ navštívili naši fakultu během konference

Masarykův onkologický ústav, Fakulta sportovních studií MU a Hlas onkologických pacientů (HOP) organizovaly v minulém týdnu při příležitosti měsíce onkologických přeživších praktickou konferenci na téma Zdravý životní styl v léčbě i prevenci onkologických onemocnění.

7. 6. 2023

V úterý 6. června se na fakultě sešla řada onkologických pacientů a odborníků ve zdravotnictví. Úvodní slova si vzali na starost doc. Mgr. Michal Kumstát, Ph.D., proděkan pro vnější vztahy a internacionalizaci FSpS, Mgr. Tomáš Vespalec, Ph.D., vedoucí katedry HEALTH, a ředitel Masarykova onkologického ústavu prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.

V ranní, teoretické, části si účastníci poslechli příspěvky na téma následků léčby onkologických nemocí, o výživě a její roli v prevenci relapsu, o doplňcích stravy a jejich rizicích; naše akademička Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D. přednášela o zdravém životnímu stylu jako základní součásti prevence a MUDr. Kateřina Kapounková, Ph.D. o pohybové aktivitě jako důležitém prostředku terapie nádorových onemocnění.

V odpolední, praktické, části se výuky chopily další naše vyučující – Mgr. Pavlína Bazalová představila účastníkům fyzioterapeutické prostředky pro léčbu polyneuropatie, Mgr. Alexandra Malá ukázala, proč a jak posilovat, Mgr. Zora Svobodová, Ph.D. vedla lekci na vytrvalostní cvičení a nakonec následoval finální strečink a dýchání v praxi s Mgr. Marií Crhovou a Mgr. Pavlínou Bazalovou.

Fotografie: archiv MOÚ, archiv FSpS MU