Podílíme se na hybridním kurzu v rámci konsorcia univerzit EDUC

11. 3. 2024

European Digital UniverCity, zkráceně EDUC, propojuje vysoké školy ze západní, střední a jižní Evropy do jedné společné sítě. Jedná se o konsorcium osmi univerzit. Díky sdíleným evropským hodnotám společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje OSN vytváří angažované univerzity prostředí, kde mohou všichni – studenti, učitelé, výzkumní pracovníci, zaměstnanci a další partneři – využívat výhody aliance, jako by byli součástí nejen své domovské univerzity, ale i všech ostatních univerzit v alianci. Podrobnější informace naleznete ZDE.

Od 31. 1. do 2. 2. 2024 proběhlo ve městě Rennes (Francie) setkání členů projektů EDUC SHARE a EDUC ALLIANCE, které jsou jedním ze strategických cílů MU a FSpS v rámci mezinárodní spolupráce. V rámci skupiny EDUC ALLIANCE vzniká nový kurz s názvem Initiation to Research and Critical Thinking, za který mohou studenti získat jeden kredit na své domovské univerzitě. Po absolvování tohoto online předmětu se mohou studenti přihlásit na krátkodobou praktickou stáž, za kterou obdrží další dva kredity.

Už od poloviny února 2024 se studenti mohou hlásit do tohoto hybridního kurzu. Obsah předmětu Initiation to Research and Critical Thinking je velmi pestrý a zahrnuje témata jako Scientific Methods Integrity and Ethics, Past and Future of Computation, Sciences for and with Society, Research and Inclusion, Research Committed to Societal Issues, Artificial Intelligence, Data Science, a Management. Na vzniku posledních dvou uvedených kapitol se podílel i člen našeho akademického kolektivu, Mgr. Michal Bozděch, Ph.D.