Přednášel u nás UEFA A trenér

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 navštívil naši fakultu zahraniční expert Mark O'Sullivan, PhD. Během dopoledne vedl přednášku Learning in Development pro naše studenty, kteří zaplnili celou přednáškovou místnost. Odpoledne pak v Hale míčových sportů během čtyřhodinového workshopu vzdělával nejen naše studenty, ale především profesionální fotbalové trenéry, kteří k nám dorazili z celé ČR i ze Slovenska.

17. 4. 2023 Michal Hrubý

Je nezbytně důležité držet krok se světem. To platí ve všech oblastech, ve kterých chce být člověk úspěšný. Je nutné realizovat věci s dobrým záměrem, otevřenou myslí a se smyslem vzájemné podpory a spolupráce. Proto Mark O'Sullivan – člověk, akademik a trenér, který pro nás splňuje všechny tyto atributy; člověk, který působí v nejvyšších sportovních klubových i národních strukturách a akademik působící na jedné z nejlepších sportovních institucí na světě (Norwegian School of Sport Sciences). Mark O'Sullivan je expert v oblasti rozvoje dovedností.

Na základě úzké spolupráce, kterou máme v oblasti vzdělávání s Fotbalovou asociací ČR, zastoupenou panem Mgr. Martinem Vlkem, jsem jako garant licence kondiční trenér FAČR (UEFA) byl u zrodu myšlenky Marka pozvat do ČR. Mark realizoval přednášky pro profesionální trenéry na FAČRu v Praze a následně v Brně. FSpS MUNI jako jediná sportovní fakulta měla možnost naplno využít možnosti představit Marka studentům a podpořit jeho pobyt i v rámci internacionalizace (možnost využití profesorů ze zahraničních univerzit pro přednáškovou činnost). Jeho přednáška Learning in Development se setkala u studentů, ale i odborné veřejnosti s velmi pozitivním ohlasem. Bylo velkým zážitkem vidět, jak studentům nečiní problém vnímat odborné termíny v anglickém jazyce a zároveň na ně reagovat. Druhý blok, který probíhal v prostorách Haly míčových sportů, byl cílený pro profesionální trenéry ze všech sportů. Tuto přednášku organizovala ČUFT, FAČR a ČOV. Na tuto prezentaci dorazily desítky profesionálních trenérů (B. Pánik, M. Hašek, apod.), ale i mnoho trenérů ze Slovenska.

Dle závěrečného hodnocení prezidenta ČUFT pana Vernera Ličky prostředí, které nabídla FSpS, bylo velmi pozitivní a organizace na vysoké úrovni. Jistě to nebyla poslední akce v rámci vzdělávání trenérů a studentů.