Reportáž ČT: Parkour pro seniory

„Seniorský parkour, projekt brněnské Masarykovy univerzity, který má naučit starší lidi zvládat překážky a především padat. Podle lékařů jsou totiž právě pády pro tuto věkovou skupinu velmi rizikové,“ uvedl reportáž v hlavní vysílací relaci České televize moderátor Martin Řezníček. Reportáž natočila Barbora Žítková z brněnské zpravodajské redakce.

15. 10. 2021

Parkour pro seniory, projekt dr. Lenky Svobodové, odborné asistentky na Katedře gymnastiky a úpolů FSpS. A také téma včerejšího regionálního i celostátního zpravodajství České televize. Ke cvičení se může přidat každý starší 65 let.

Je mi 65+ let a chci se přidat!

S tématem „Pády seniorů aneb jak je můžeme eliminovat, případně se na ně připravit“ vystoupila dr. Lenka Svobodová i na letošní Noci vědců.