Společný výcvik s elitní skupinou Ministerstva obrany ČR

22. 1. 2019

Ve dnech od 8. 1. do 11. 1. 2019 byl realizován společný výcvik pedagoga PhDr. Martina Bugaly, Ph.D. z  Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity, Katedry gymnastiky a úpolů, se zástupci oddělení Ochrany osob Vojenské policie v Praze. Toto oddělení patří mezi elitní skupiny, které zabezpečují ochranu důležitých osob Ministerstva obrany a Generálního štábu Armády České republiky.

Výcvik byl zaměřen na sebeobranné dovednosti, manipulaci s pachatelem a použití technických prostředků v profesní sebeobraně. Jak uvádí pedagog Martin Bugala z Fakulty sportovních studií: „Šlo o zkušené jedince, kteří ovládají svou profesi a jejich přístup k plnění úkolů je vysoce profesionální. I přestože mají bohaté zkušenosti ze zahraničních operací, mají stále zájem se neustále zdokonalovat a poznávat nové možnosti, které mohou obohatit výkon jejich povolání.“

Tato zkušenost rozšířila portfolio oddělení úpolů, specializací Speciální edukace bezpečnostních složek (SEBS) a Aplikované sportovní edukace bezpečnostních složek (ASEBS). Zpětná vazba ze strany elitní skupiny potvrzuje, že máme co nabídnout nejen studentům, ale i profesionálům.