Studenti FSpS jsou zapojeni do MUNI POMÁHÁ

25. 3. 2020

Do dobrovolnických aktivit  MUNI POMÁHÁ Masarykovy univerzity se zapojují také studenti FSpS.

Studentka Anička, o víkendu roznášela info letáky v městské části Brno - Nový Lískovec. Sobotu tak strávila v pohybu, trvalo jí 5 hodin, než vylepila 85 letáků a ušla celkem 12 km.

Student Vojta je dalším se studentů FSpS, který se zapojil do dobrovolnických aktivit MUNI POMÁHÁ. Včera s kamarády vyklízel koleje na Vinařské.

Studentka Karolína vypomáhala minulý týden na recepci Univerzitního centra ve Šlapanicích. Zde jsou ubytováni zahraniční studenti MU, kteří přijeli ze zahraničí a musí být v povinné karanténě. Její náplní práce bylo informovat zahraničního studenta hned po příjezdu o karanténě a předat mu klíče od jeho dočasného pokoje. Stávajícím studentům Karolína roznášela balíčky, které jim přišly od jejich kamarádů anebo které si sami objednali. Zahraniční studenti v karanténě mají možnost odebírat obědy a studené večeře z menzy na Vinařské, které jim pak služba na recepci roznáší. Karolína každý den začínala v 7 a odpoledne před 16. hodinou pak odcházela domů se skvělým pocitem, že může někomu pomoci.
Ode dneška pomáhá pár kilometrů od svého bydliště rodině s chlapečkem, který chodí do první třídy. Budou se spolu učit a dělat domácí úkoly, které posílá škola a kterých je, dle maminky chlapečka, požehnaně.

Studentka Bára rozváží dvěma seniorům obědy, které si platí v Úrazové nemocnici Brno. Zajede napřed pro prázdné boxy na jídlo, poté do nemocnice, kde vyzvedne předem objednané obědy a ty rozveze seniorům. Díky její pomoci nemusí senioři vycházet ven a nevystavují se zbytečně riziku nákazy koronavirem.

Robin, Tom a Přemek pomáhají jako dobrovolníci ve Fakultní nemocnici u svaté Anny, kde rozdělují a rozvážejí nápoje a potraviny pro těžce pracující nemocniční personál. Někteří se také podíleli na výpomoci na kolejích ESF, kde bylo nutné přestěhovat majetek několika slovenských studentů, kteří se v blízké době nemohou vrátit a jejichž pokoje budou rekonstruovány.

Student Tadeáš studuje na FSpS v NMgr. propgramu Aplikovaná sportovní edukace bezpečnostních složek. Pochází ze Slovenska a po uzavření hranic zůstal v Brně, kde má práci a také se zapojil do dobrovolnických aktivit prostřednictvím MUNI POMÁHÁ. Chodí nakupovat seniorům, kteří pomoc potřebují.

Do celouniverzitních dobrovolnických aktivit MUNI POMÁHÁ se můžete zapojit na https://munipomaha.cz.