Studentky MUNI získaly v Japonsku medaili

31. 7. 2018

Ve dnech 19.-22. 7. 2018 se 3 studentky Masarykovy univerzity zúčastnily Akademického mistrovství světa v karate, konaném v japonském Kóbe. Návštěva Japonska je pro karatistu splněným snem, reprezentace České republiky a Masarykovy univerzity byla bonusem navíc.

Na akademické mistrovství odjela z České republiky výprava celkem šesti závodníků a dvou coachů. Masarykovu univerzitu reprezentoval tříčlenný tým karatistek ve složení Simona Forstová z Fakulty sportovních studií, Sabina Forstová z Lékařské fakulty a Barbora Kočtářová z Právnické fakulty.

Na děvčata bylo kladeno vysoké očekávání, neboť je čekala obhajoba medaile v kategorii kata týmů z Akademického mistrovství světa v roce 2016 v Portugalsku. Díky kvalitní přípravě se jim podařilo vybojovat 3. místo. Gratulujeme!