V sobotu spolu soutěžily katedry v netradičních disciplínách

V sobotu 5. 11. 2022 se konala historicky první soutěž FSpS Games pořádaná studenty, kde se proti sobě utkalo v osmi disciplínách sedm kateder fakulty sportovních studií. Po představení účastníků byly panem děkanem PhDr. Janem Cackem, Ph.D. hry úspěšně zahájeny.

8. 11. 2022 Jan Petr

První hra, přetahování lanem, byla ještě takříkajíc oťukávací a účastníci se teprve rozehřívali. Postupem času ale nastoupil soutěživý duch a rozhodčí měli plné ruce práce, protože si rázem všichni chtěli odnést trofej pro vítěze. Týmy začaly taktizovat a adrenalin byl všudypřítomný; při hře piškvorky, kde týmy pokládaly míče do obručí, museli dokonce do hry zasahovat videorozhodčí, tak moc byly souboje vyrovnané. Všichni se skvěle bavili a bojovali do poslední disciplíny. Po celou dobu her bylo pro soutěžící připraveno výborné občerstvení. O skvělou atmosféru se postarali samotní účastnící a také diváci jak z řad studentů a zaměstnanců, tak i veřejnosti. Celým programem nás provedla a hry moderovala sama hlavní organizátorka Tatiana Gombarčíková. Po vyhlášení Běhu o pohár děkana, závodu, který probíhal po FSpS Games i za účasti veřejnosti, přišlo na řadu vyhlášení FSpS Games, na které všichni netrpělivě čekali. Celkové vítězství si nakonec odnesla Katedra atletiky, plavání a sportů v přírodě (KAPSP), přesně jak již ráno predikoval pan děkan Jan Cacek, s krásnými 43 body. Kompletní výsledky byly následující:

1. místo – Katedra atletiky, plavání a sportů v přírodě – 43 bodů

2. místo – Katedra gymnastiky a úpolů – 36 bodů

3. místo – Katedra sportovních her – 32 bodů

4. místo – Katedra pedagogiky sportu – 28 bodů

5. místo – Katedra společenských věd a managementu sportu – 27 bodů

6. místo – Katedra kineziologie – 25 bodů

7. místo – Katedra podpory zdraví – 24 bodů

Za organizátory bychom rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na vytvoření her a pomáhali na samotné akci. Byly to náročné měsíce usilovné práce, ale výsledek a ohlasy soutěžících stojí za všechno úsilí, které jsme do příprav vložili. Jsme rádi, že si soutěžící užívali nejenom hry, ale také catering, a že se celý sobotní program obešel bez zranění. Dále bychom touto cestou rádi poděkovali sponzorům NUTRIMI, Decathlon, Fitness institut, Bombus a FSpS MUNI, bez kterých by se hry neuskutečnit nemohly. Budeme se na Vás těšit zase za rok, při ještě lepších a větších FSpS GAMES!