Zúčastnili jsme se mezinárodní schůze k projektu „Outdoor Adventure Education through Physical Education“

Od 26. do 29. září proběhl mezinárodní meeting projektu „Outdoor Adventure Education through Physical Education“ (OutAdvEd) na půdě University of Applied Sciences v Helsinkách. Naše fakulta je partnerem a v projektovém týmu je Alena Skotáková a Sylva Hřebíčková z katedry EDUC.

3. 10. 2023

Projekt má za cíl vytvořit kurikula, která zlepší dovednosti, znalosti a porozumění učitelů, vychovatelů a učitelů, a také navrhnout programy Outdoorových dobrodružných aktivit s důrazem na sociálně emocionální učení. Součástí meetingu tak byla zejména tvorba jednoho z výstupů projektu – kurikulárního rámce, který měla za úkol nastínit právě naše fakulta.

V dalším období budou obě kolegyně absolvovat cestu do španělské Sevily, řeckých Athén a závěr projektu bude probíhat na Lucemburské univerzitě, která je hlavním řešitelem tohoto mezinárodního projektu. Téma je velmi zajímavé a zkušenosti z této práce se budou brzy odrážet na organizaci a výukovém obsahu kurzů, které pořádá katedra EDUC.​