1. kolo vysokoškolské ligy ve vzpírání

29. 11. 2019

V sobotu 23. 11. 2019 se v Brně konalo 1. kolo vysokoškolské ligy ve vzpírání. Účastnilo se celkem sedm družstev z českých a slovenských vysokých škol. Masarykova univerzita zde měla velké zastoupení studentů (16) a tím také vytvořila čtyři družstva, která bojovala o nejvyšší příčky. Dvě družstva vytvořila Fakulta sportovních studií MU, která byla rozdělena na skupinu „A“ a „B“. Další dvě družstva tvořili studenti z ostatních fakult (fakulta pedagogická, přírodovědecká, lékařská, filozofická, fakulta informatiky a fakulta sociálních studií) a dostaly název MUNI „A“ a MUNI „B“. Dále se prvního kola VŠ ligy zúčastnila Univerzita Palackého Olomouc, Univerzita Komenského Bratislava a Slovenská zdravotnická univerzita Banská Bystrica.

Složení jednotlivých týmů MU:

Vítězem prvního kola se poprvé v historii VŠ ligy ve vzpírání stalo družstvo FSpS „A“, která porazila v pořadí druhou UP Olomouc a třetí UK Bratislavu. FSpS „B“ se umístila na čtvrtém místě, MUNI „A“ na pátém a MUNI „B“ na sedmém místě. Nejlepším závodníkem soutěže se stal Jiří Gasior z FSpS „A“, který zvedl v trhu 140 kg a v nadhozu se mu podařilo překonat český rekord v hmotnostní kategorii do 109 kg a jeho hodnota je nyní 187 kg. Nejlepší ženou byla vyhlášena Elizaveta Zelentsová také z FSpS „A“, která zvedla 83 kg v trhu a 94 kg v nadhozu.

Druhé kolo VŠ ligy ve vzpírání se bude konat v jarním semestru roku 2020 v Bratislavě.

Výsledky 1. kola VŠ ligy ve vzpírání:

1. FSpS MU „A“ – 949,7823 bodů
  2. UP Olomouc – 824,8354 bodů