Absolventi FSpS převzali pamětní bronzové medaile

21. 6. 2019

V sobotu 15. 6. 2019 převzali u příležitosti 100. výročí založení Masarykovy univerzity 3 absolventi FSpS pamětní bronzové medaile za přínos v oblasti vzdělávání, vědy, společenské relevance a reprezentace univerzity. Na brněnském výstavišti, v rotundě pavilonu A, medaile oceněným předal rektor Mikuláš Bek spolu s děkanem FSpS Martinem Zvonařem.

Přehled oceněných absolventů Masarykovy univerzity.

Tomáš Bábek (absolvent 2016, obor Management sportu) (Medaili převzala v zastoupení Magdalena Faukalová)

je mistrem Evropy v disciplíně dráhové cyklistiky keirinu za rok 2016. V roce 2017 se zároveň stal Králem české cyklistiky a v letech 2017–2018 se jako třetí Čech v historii účastnil prestižních japonských turnajů v keirinu.

Jiří Hamza (absolvent 2002, obor Učitelství tělesné výchovy a zeměpisu pro základní školy)

je prvním viceprezidentem světové federace v biatlonu Mezinárodní biatlonové unie, prezidentem Českého svazu biatlonu a manažerem reprezentace České republiky v biatlonu.

Tomáš Hron (absolvent 2010, obor Učitelství tělesné výchovy)

se více než 10 let pohybuje v absolutní světové špičce profesionálního kickboxu a K-1. Připravuje mladé kickboxery a podílí se na vzdělávání kondičních trenérů na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity.

Oceněným srdečně blahopřejeme.

Foto: Martin Indruch / CC-BY