Pořádali jsme mezinárodní konferenci ozbrojených složek

Ve čtvrtek 11. a pátek 12. dubna proběhla ve spolupráci Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity se Speciálními silami Armády České republiky mezinárodní konference s názvem: „3rd Conference of the Security and Armed Forces of the Czech Republic“. Konference se účastnilo šest armád, respektive Speciálních sil z členských států NATO, a to konkrétně USA, Belgie, Nizozemsko, Lotyšsko, Finsko a Slovensko.

15. 4. 2024 Martin Bugala

Samotná konference byl rozdělena na uzavřenou a otevřenou sekci. Uzavřená sekce byl pouze jen pro členy jednotlivých armád a speciálních sil NATO, kde bylo hlavní téma bezpečnostní výzkum. Otevřená sekce byla nejen pro příslušníky ozbrojených sil členských států NATO, bezpečnostní složky, ale také studenty Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Tato sekce měla za cíl distribuovat hlavní myšlenku, filozofický a praktický rámec programu Human Performance.

Bezpečnostní a ozbrojené síly jsou organizace zajišťující ochranu a obranu na národní i mezinárodní úrovni. Jejich význam v bezpečnostním systému je jasný. Proto musí být důsledná a systematická péče o příslušníky bezpečnostních a ozbrojených sil a následné budování vhodného prostředí pro zajištění optimalizace a prodloužení jejich kariéry. Z tohoto důvodu byla konference zaměřena na získávání a sdílení znalostí v oblasti Human Performance.

Bylo nám velkou ctí realizovat tuto konferenci na půdě Masarykovy univerzity Fakulty sportovních studií a také se stát v rámci České republiky leadry v oblasti „Komplexní optimalizace operátorů speciálních sil“.