Dobročinnou Kavárnou splněných snů jsme podpořili Ligu vozíčkářů

Na loňský první ročník dobročinné Kavárny splněných snů jsme letos navázali v úterý 5. prosince, který nejenže patří Mikuláši, ale také dobrovolnictví – slaví se totiž Mezinárodní den dobrovolníků.

6. 12. 2023

Ve vánočně vyzdobeném atriu fakulty se od 8 do 15 hodin mohli návštěvníci k dobročinné iniciativě přidat a pochutnat si na cukroví, zákuscích i jednohubkách, nealkoholickém punči a kávě, které připravili studenti a studentky ze spolku FUKS a zaměstnanci a zaměstnankyně fakulty a zároveň přispět do kasičky Ligy vozíčkářů. Zpívaly se vánoční písničky, tančila se choreografie na písničku „All I Want For Christmas Is You“ a dokonce přišel na návštěvu i Mikuláš s čertem a andělem.

Po celý den byli přítomni zástupci Ligy vozíčkářů, kteří s námi tento výjimečný den oslavili a návštěvníkům nabídli k vyzkoušení handbike trenažér, jízdu na různých typech vozíčků nebo třeba různé speciálně upravené pomůcky, které jejich klientům usnadňují každodenní činnosti. Po celém dni si pak převzali kasičku, v níž jsme pro ně společně vybrali (po sečtení příspěvků v korunách i eurech) 15 087 Kč, částku o 2 tisíce korun vyšší, než v loňském roce.

Nejen v předvánočním čase je důležité pomáhat tam, kde je to potřeba. Děkujeme všem, kdo jste se do Kavárny splněných snů zapojili!