Již podruhé jsme pořádali týden přednášek zahraničních expertů

1. 12. 2023

Přednášky zahraničních vyučujících paří k tradičním aktivitám naplňujícím internacionalizační cíle fakult. Tzv. „internacionalizace doma“ je prostřednictvím integrace hostujících vyučujících do domácího kurikula jedním z našich klíčových opatření, kterým chceme u studentů nejen zprostředkovat expertízu zahraničních odborníků v oblasti sportovních věd, ale také u studentů posílit význam vnímání internacionalizace jako samozřejmé součásti studia na FSpS. Rozhodli jsme se proto navázat na úspěšný pilotní ročník International Weeku a výuku pozvaných zahraniční vyučující opět koncentrovat do týdenního cyklu přednášek.

Od 20. do 24. listopadu nás navštívilo 14 vyučujících z Norska, Finska, Španělska, Maďarska, Rakouska, Velké Británie, Německa, Nizozemska a Kypru, kteří přednášeli ve veřejně přístupných přednáškách o různorodých tématech spojených s kinantropologií, například „Esport and society“, „Ongoing challenges in the Olympic Movement: limits of growing?“, „The use of technology in sport: from the laboratory to the field“, „Activity and wellbeing: behavioral activation therapy for people with intellectual disabilities and depression“ či „Methodological Approach to Testing Fitness Parameters in Professional Athletes with Emphasis on Soccer Players“ (seznam všech přednášek najdete tady). Na přednášky se studenti registrovali. Celkový počet studentů registrovaných alespoň na jednu přednášku byl 277 a průměrná účast na přednášce byla 51 studentů.

Kromě samotných přednášek měli lektoři i individuální setkání s našimi akademiky na jednotlivých katedrách dle svého zaměření. Měli tak možnost probrat podobnosti a rozdíly ve výuce na jednotlivých univerzitách a navrhnout potenciální spolupráci na společných výzkumných projektech. V rámci programu jsme připravili také networkingové setkání, kdy měli lektoři možnost se všichni spolu neformálně setkat, což velmi ocenili. Celkově jsme od hostujících vyučujících obdrželi mnoho pozitivních reakcí a otevřeli jsme dveře pro spolupráci v následujících letech.

Nyní sbíráme zpětné vazby i od zúčastněných studentů, z nichž pak budeme také čerpat při plánování nadcházejících ročníků úspěšného mezinárodního týdne na FSpS MU.