Na návštěvě v brazilském paralympijském centru

V květnu letošního roku vedoucí výzkumného programu na katedře sportovního výkonu a diagnostiky Ana Carolina Paludo a doktorka Marta Gimunová z katedry pohybových aktivit a zdraví navštívily Brazílii a zařízení brazilského paralympijského tréninkového centra1. Zde se připravují profesionální sportovci se zdravotním postižením na vrcholové soutěže. V nedávné době se Brazilský paralympijský výbor zúčastnil například Mistrovství světa v para atletice, které se konalo v Paříži od 8. do 17. července 20232, a dosáhl druhého místa v medailové tabulce s celkem 47 medailemi3.

28. 7. 2023 Ana Carolina Paludo

Bez popisku

„Marta a já jsme byly přijaty trenérem Orianem Martinsem, který nám ukázal neuvěřitelné zázemí centra, kde se nachází nejen skvěle vybavené a přizpůsobené tréninkové prostory, upravenou tělocvičnu, fyzioterapii, oddělení výživy a psychologie a další. Také jsme měly možnost komunikovat se členy oddělení sportovní vědy pod koordinací doktora Thiaga Lourença. Navázaly jsme kontakt také s belgickým výzkumníkem Dr. Romainem Meeussem, který byl v centru zrovna také na návštěvě, a který je známý svou prací na téma přetrénovanosti a tématu mentální únavy. S trenérem Orianem, Dr. Tiagem a Dr. Romainem jsme si krásně popovídaly o aplikaci vědy do praxe," říká Ana Paludo.

Zájemci o návštěvu centra nebo o kontakt s brazilskými paralympijskými trenéry a vědci mohou navštívit webové stránky4 nebo kontaktovat Anu Paludo. Dr. Romain Meeuseem také předal pozvání do své laboratoře v Bruselu a počítáme s jeho účastí na našem podzimním International Weeku.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info