O víkendu proběhlo 1. kolo vysokoškolské ligy ve vzpírání

27. 11. 2018

Bez popisku

V sobotu se v Brně utkalo 8 týmů z českých a slovenských vysokých škol o vítězství v prvním kole vysokoškolské ligy ve vzpírání, kterou pořádala poprvé na území ČR Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity a oddílem TAK Hellas Brno!

Soutěž měla velký náboj, největší soupeř studentů z FSpS byl tým z ČVUT a Banské Bystrice. Nakonec vyhrála UMB Banská Bystrica. Velký souboj o 2. místo svedl tým FSpS „A“ s týmem FS ČVUT.  Nakonec tým FSpS MU „A“, ve složení: Gasior J., Hanáček J., Huml J. a Sup J., porazil tým FS ČVUT o pouhé 2 Sinclairovy body!!! Za MU nastoupil i tým FSpS MU „B“, ve složení: Králová T., Jáňová A., Vašíčková K. a Daumer I., který vybojoval v nabité konkurenci 5. místo. Za FF MU nastoupil mimo soutěž družstev v osobních rekordech Petr Janáček!

Nejlepším vzpěračem soutěže byl vyhlášen český reprezentant Jiří Gasior z FSpS MU „A“. Gratulujeme!

Výsledky týmů FSpS:

FSPS MUNI Brno – „A“ – celkové 2.místo

1. GASIOR Jiří: trh 150 kg, nadhoz 185 kg, dvojboj 335 kg (Sinclair 367 b.)
  2. HANÁČEK Jan: trh 125 kg, nadhoz 163 kg, dvojboj 288 kg (Sinclair 323 b.)
  3. HUML Jiří: trh 105 kg, nadhoz 131 kg, dvojboj 236 kg (Sinclair 271 b.)
  4. SUP Jiří: trh 98 kg, nadhoz 123 kg, dvojboj 221 kg (Sinclair 257 b.)

FSPS MUNI Brno – „B“ – celkové 5. místo

1. KRÁLOVÁ Tereza: trh 80 kg, nadhoz 95 kg, dvojboj 175 kg (Sinclair 286 b.)
  2. JÁŇOVÁ Alice: trh 59 kg, nadhoz 71 kg, dvojboj 130 kg (Sinclair 275 b.)
  3. VAŠÍČKOVÁ Kateřina: trh 50 kg, nadhoz 76 kg, dvojboj 126 kg (Sinclair 244 b.)
  4. DAUMER Ivan: trh 85 kg, nadhoz 107 kg, dvojboj 192 kg (Sinclair 240 b.)

Mimo soutěž družstev za Filozofickou fakultu MU Brno – Petr Janáček trh 65 kg, nadhoz 76 kg, dvojboj 141 kg (Sinclair 169 b.).