Proběhl workshop Manipulace s tělesnou hmotností v úpolových sportech

V sobotu 10. února se na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity konal odborný workshop zaměřený na Manipulaci s tělesnou hmotností v úpolových sportech. Tato událost přilákala více než 50 účastníků, mezi kterými byli nejen sportovci, ale také trenéři a rodiče z různých úpolových sportů.

12. 2. 2024

Workshop nabídl řadu zajímavých přednášek od odborníků na daná témata. Mgr. Viktorie Bulínová vystoupila s přednáškou „Jak správně manipulovat se svojí tělesnou hmotností?“, kde se účastníci mohli dozvědět o zásadách a doporučeních pro bezpečnou manipulaci s váhou v kontextu sportovního výkonu.

Další zajímavou tématikou bylo představení RED-s syndromu ve sportu. Doc. Mgr. Michal Kumstát, Ph.D. podal podrobný pohled na toto téma, osvětlil jeho vliv na sportovní výkony a zdůraznil důležitost prevence. Mgr. Adam Wagner se zaměřil na střevní mikrobiom a kostní zdraví ve sportu, jeho přednáška „Proč by se sportovci měli zajímat o svůj střevní mikrobiom a kostní zdraví?“ poskytla účastníkům informace o důležitosti péče o vnitřní zdraví pro optimální sportovní výkony. Mgr. Michaela Beníčková se věnovala vlivu menstruačního cyklu na sportovní výkony žen. Její přednáška poskytla důležité informace a poradila sportovkyním, jak efektivně řídit tréninkový proces v souladu s fyziologickými cykly.

Po přednáškách bylo odpoledne věnováno ženským boxerským sparingům pod vedením české reprezentační trenérky boxu, Lenky Kardové. Tímto způsobem bylo propojeno teoretické znalosti s praktickými dovednostmi, poskytující účastníkům komplexní pohled na problematiku manipulace s tělesnou hmotností v úpolových sportech.

Workshop na Masarykově univerzitě se stal prostředkem pro odbornou výměnu názorů a zkušeností mezi odborníky a praktiky v oblasti sportovního tréninku. Tato událost nejen přispěla k vzdělávání účastníků, ale také podtrhla důležitost témat spojených s manipulací s tělesnou hmotností ve světě sportu.