Zahraniční stáž v Amsterdamu pro Ph.D.

Věděli jste, že doktorandští studenti na FSpS mají povinnost vyjet na minimálně jeden měsíc do zahraničí? Cílem je poznat jinou organizaci, zapojit se do výzkumu, podílet se na psaní článku nebo získat kontakty k případné mezinárodní spolupráci. Doktorandka Marie Crhová si pro svoji stáž vybrala jeden z nejlepší onkologických ústavů v Evropě The Netherlands Cancer Institute v Nizozemském hlavním městě, Amsterdamu.

22. 2. 2022 Marie Šimonová

Náplň stáže se úzce pojila s tématem mojí disertační práce, která je zaměřena na cvičení a kvalitu života pacientek po rakovině prsu. Jak stáž zpětně po návratu domů hodnotím? Jsem nesmírně vděčná, že jsem se dostala na tak prestižní ústav a mohla se zapojit do výzkumného týmu. Stáž, i když jen měsíční, mi dala nejen zlepšení mých jazykových dovedností, ale pomohla mi získat cenné poznatky z oblasti výzkumu a následné péče o pacienty. Zpět si s sebou vezu vize, které bych u nás ráda zrealizovala a tím pomohla zkvalitnit život onkologickým pacientům.

Bližší informace k zahraničním pobytům doktorandů najdete na webu.