Odborníci z FSpS šíří osvětu z oblasti sportovní výživy

V sobotu 20. 11. 2021 se zástupci Katedry podpory zdraví účastnili IX. ročníku odborného Sympozia sportovní medicíny. Akce byla určena nejen pro samotné sportovce, ale také osoby, které zajišťují potřeby české sportovní reprezentace, jako jsou lékaři, fyzioterapeuti, maséři či trenéři, i pro další zájemce z řad odborné veřejnosti.  

22. 11. 2021

Letošní Sympozium sportovní medicíny obohatili svými přednáškami z oblasti sportovní výživy doc. Michal Kumstát (Nízká energetická dostupnost ve sportu a její konsekvence) a Mgr. Tomáš Hlinský (Dietní nitráty a sportovní výkon ve vztahu k úrovni trénovanosti). Doc. Kumstát upozornil na závažné negativní dopady relativní energetické nedostatečnosti ve sportu (RED-S) na zdraví sportovců. České sportovní prostředí však postrádá jakoukoliv koordinovanou metodiku v přístupu k ohroženým sportovcům. V příštím roce chce proto doc. Kumstát iniciovat mezioborovou panelovou diskusi k řešení problému RED-S v ČR. Účast na sobotní akci zástupci fakulty využili k přímému oslovení zástupců Českého olympijského výboru.  

Cenné odborné zkušenosti získaly také studentky Mgr. Kristýna Dvořáková a Bc. Viktorie Bulínová, které se problematice relativní energetické nedostatečnosti ve sportu také věnují. O diplomové práci Viktorie Bulínové na téma Předzápasová redukce tělesné hmotnosti u muaythai zápasnice jsme již psali v TRENDY článku.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info