• informace o stránce ...
  • Poslední aktualizace:
    9. 3. 2016 - 13:01
  • Garant obsahu:
    Garant obsahu
  • Vytvořeno:
    10. 9. 2015 - 10:40
  • Stránka číslo: 32

Sportovní akce

20. 1. 2020

Základní školní lyžování

Akreditace MŠMT v rámci DVPP č.j.: MSMT-25834/2018-1-756
Termín: 20. - 25. 1. 2020, Ski areál Herlíkovice Vstupní požadavky:


Kurz je primárně určen učitelům ze základních a středních škol se zájmem o získání nebo rozšíření znalostí o výuce sjezdového lyžování dle současných trendů. Kurzu se může zúčastnit i široká veřejnost. Upozorňujeme, že účastník kurzu by neměl být úplný začátečník. Zdokonalování vlastních lyžařských dovedností od základní úrovně není náplní kurzu.


Náplň kurzu: Účastníci kurzu absolvují jak praktický výcvik na sjezdových a běžeckých lyžích, tak také teoretickou výuku ve formě večerních přednášek. Praktická sjezdová výuka bude zaměřena na zdokonalení provedení a výuky těchto prvků: oblouk v pluhu, paralelní smýkaný oblouk, základní carvingový oblouk.


Praktická výuka na běžeckých lyžích bude zaměřena na zdokonalení provedení a výuky těchto prvků: střídavý běh dvoudobý, soupažný běh jednodobý, oboustranné bruslení jednodobé. Teoretické přednášky budou zaměřeny na rozšíření znalostí o běžeckém a sjezdovém lyžování. Konkrétní témata přednášek: bezpečnost v horském prostředí, výzbroj a výstroj, technika a metodika výuky běžeckého a sjezdového lyžování, didaktika běžeckého a sjezdového lyžování. Kurz bude zakončen teoretickou i praktickou zkouškou.


Doporučené vybavení:
Carvingové lyže radius 12 - 15 metrů, běžecké lyže na klasický způsob i na skate, běžecké hole na klasický způsob i na skate. Helma (povinně).


Lektoři: Mgr. Jaroslav Vrbas, Ph.D., Mgr. Jan Jurečka, Bc. Antonín Přibyl

Přiložený soubor

nabidka_skolni_lyzovani_leden2020.pdf